SKU: R3V46A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 6 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Power consumption | 50 W |
| Product colour | White |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1487 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Spread spectrum method | DSSS, OFDM, OFDMA |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Certification | None |
| Maximum data transfer rate | 1487 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Spread spectrum method | DSSS, OFDM, OFDMA |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| Spread spectrum method | DSSS, OFDM, OFDMA |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.3bt, IEEE 802.3bz |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, 1024-QAM, BPSK, CCK, QPSK |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 1487 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 287 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 1200 Mbit/s |
| Security algorithms | WPA, WPA2, WPA3 |
| USB connector type | USB Type-A |
| USB 2.0 ports quantity | 1 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Product colour | White |
| Certification | None |
| Antenna type | Internal |
| Antennas quantity | 2 |
| Antenna gain level (max) | 5.4 dBi |
| Antenna direction type | Semi-directional |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Compliance certificates | Low Voltage Directive (LVD) |
| Certification | None |
| Compliance certificates | Low Voltage Directive (LVD) |
| Width | 86 mm |
| Depth | 47 mm |
| Weight | 360 g |
| Height | 150 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 93% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
Get Instant Price
SKU: JY693A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Antenna type | Internal |
| Product Description | HPE Aruba AP-203H (RW) Unified Hospitality - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device Type | Radio access point |
| Form Factor | Wall mountable - indoor |
| Localisation | Rwanda |
| Data Link Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency Band | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Performance | Maximum data rate (2.4 GHz): 400 Mbps |
| Maximum data rate (5 GHz): 867 Mbps | |
| Capacity | BSSIDs per radio: 8 |
| Included Accessories | Wall mounting kit |
| OS Required | ArubaOS, InstantOS |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported | PoE |
| Dimensions (WxDxH) | 8.6 cm x 2.65 cm x 14 cm |
| Weight | 225 g |
Get Instant Price
SKU: JW801A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Power Consumption | 25 W |
| Product Description | HPE Aruba AP-335 - radio access point - Wi-Fi 5 |
| Device Type | Radio access point |
| Form Factor | In-ceiling |
| Data Link Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Frequency Band | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported | PoE |
| Power | DC 48 V |
| Dimensions (WxDxH) | 22.5 cm x 22.4 cm x 5.2 cm |
| Weight | 1.15 kg |
| Manufacturer Warranty | Limited lifetime warranty |
| Device Type | Radio access point |
| Width | 22.5 cm |
| Depth | 22.4 cm |
| Height | 5.2 cm |
| Weight | 1.15 kg |
| Data Transfer Rate | 1733 Mbps |
| Line Coding Format | CCK, 64 QAM, 256 QAM, BPSK, QPSK, 16 QAM |
| Data Link Protocol | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac |
| Spread Spectrum Method | OFDM, DSSS |
| Frequency Band | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Status Indicators | System, status |
| Features | Auto-uplink (auto MDI/MDI-X), DFS support, reset button, Maximum Ratio Combining (MRC), Low Density Parity Check (LDPC), Transmit Beam-forming (TxBF) ready, Energy Efficient Ethernet, Cyclic Delay Diversity (CDD), Space Time Blocking Code (STBC), Advanced Cellular Coexistence (ACC), cyclic shift diversity (CSD), Aruba Beacons Bluetooth Low-Energy (BLE) technology |
| Compliant Standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.3az, IEEE 802.11ac |
| Antenna | Internal |
| Antenna Qty | 12 |
| Directivity | Omni-directional |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported | PoE |
| Voltage Required | DC 48 V |
| Service & Support | Limited warranty - lifetime |
| Min Operating Temperature | 0 °C |
| Max Operating Temperature | 50 °C |
| Humidity Range Operating | 5 - 95% (non-condensing) |
Get Instant Price
SKU: JW797A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Power consumption (max) | 14.4 W |
| Product colour | White |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| Wi-Fi data rate (max) | 1733 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Transmitting power | 21 dBmW |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, WEP, WPA, WPA2, WPS |
| USB connector type | USB Type-A |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Power consumption (typical) | 12.7 W |
| Placement | Wall |
| Antenna type | Internal |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 5.7 dBi |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Width | 182 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 48 mm |
| Weight | 650 g |
Get Instant Price
SKU: JX954A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product colour | White |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Transmitting power | 21 dBmW |
| Width | 150 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 380 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 590 g |
Get Instant Price
SKU: JX966A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 12.5 W |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | YES |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Width | 165 mm |
| Depth | 165 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 807 g |
Get Instant Price
SKU: U6-Mesh-5S
Get Instant Price
SKU: UAP-AC-SHDS
Get Instant Price
SKU: ACB-AC-UK
Get Instant Price
SKU: RBWAPGR-5HACD2HND
Get Instant Price
SKU: RBWAPR-2ND
Key Features:
| Brand | Mikrotik |
| Product Type | Wireless Access Points |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | No |
| Reset button | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Built-in processor | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power consumption (max) | 6 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| AC input voltage | 9 - 30 V |
| Placement | Table, Wall |
| Product colour | White |
| Reset button | Yes |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Antenna gain level (max) | 2 dBi |
| Width | 185 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 30 mm |
Get Instant Price
SKU: RBwAPR-2nD&R11e-LTE
Get Instant Price