SKU: S1T37A
Get Instant Price
SKU: S1T43A
Get Instant Price
SKU: MR78-HW
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Ceiling, In-wall, Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Maximum data transfer rate | 54 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5 |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 54 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 54 Mbit/s |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Security algorithms | AES, EAP-SIM, EAP-TLS, EAP-TTLS, IPSec, WEP, WPA, WPA3 |
| MAC address filtering | Yes |
| Wireless Intrusion Detection System (WIDS) | Yes |
| DC-in jack | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| DC voltage range | 12 V |
| Placement | Ceiling, In-wall, Wall |
| Product colour | White |
| Antenna type | Internal |
Get Instant Price
SKU: MR44-HW
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| VLAN support | Yes |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000,2500 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Security algorithms | EAP-TLS, EAP-TTLS, WEP, WPA, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3 |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Product colour | White |
| Antenna type | Internal |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Width | 306 mm |
| Depth | 128.4 mm |
| Weight | 739 g |
| Height | 44.3 mm |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
Get Instant Price
SKU: MR36-HW
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Wireless Access Point |
| Wifi Technology | Wi-Fi 6 |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11g |
| Power plug type | Type C |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| Product colour | White |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Quality of Service (QoS) support | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power consumption (max) | 15 W |
| AC input voltage | 12 V |
| Placement | Ceiling, Table, Wall |
| Product colour | White |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Antenna type | Internal |
| Antenna direction type | Omni-directional |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Maximal-Ratio Combining (MRC) | Yes |
| Width | 250 mm |
| Depth | 120 mm |
| Weight | 492 g |
| Height | 36 mm |
Get Instant Price
SKU: MR28-HW
Get Instant Price
SKU: WAX620-3
Get Instant Price
SKU: WAX610Y-3
Get Instant Price