Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External - indoor |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 15.6 W |
|
Ethernet LAN data rates |
10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11ac |
| Antenna type | Internal |
|
Power over Ethernet (PoE) |
Yes |
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 6 |
| Form Factor | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power consumption | 16 W |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bz |
| USB connector type | USB Type-A |
|
Antenna type |
External |
| Placement | Ceiling |
| Power over Ethernet (PoE) | YES |
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 6 |
| Form Factor | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power consumption | 23.3 W |
| Placement | Ceiling, Wall |
| Maximum data transfer rate | 3550 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (2.4 GHz) | 1148 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 2402 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000,2500,5000 Mbit/s |
| USB connector type | USB Type-A |
| Antenna type | External |
Available on Backorder