SKU: RBWAPG-5HACD2HND
Get Instant Price
SKU: RBwAPR-2nD&R11e-LTE
Get Instant Price
SKU: RBWAPR-2ND
Key Features:
| Brand | Mikrotik |
| Product Type | Wireless Access Points |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | No |
| Reset button | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Ethernet LAN data rates | 10,100 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 300 Mbit/s |
| Built-in processor | Yes |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Power consumption (max) | 6 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| AC input voltage | 9 - 30 V |
| Placement | Table, Wall |
| Product colour | White |
| Reset button | Yes |
| Internal | No |
| LED indicators | Yes |
| Antenna gain level (max) | 2 dBi |
| Width | 185 mm |
| Depth | 85 mm |
| Height | 30 mm |
Get Instant Price
SKU: RBWAPGR-5HACD2HND
Get Instant Price
SKU: Deco-X60
Get Instant Price
SKU: EAP225-KIT-OC200
Get Instant Price
SKU: ACB-AC-UK
Get Instant Price
SKU: UAP-AC-SHDS
Get Instant Price
SKU: U6-Mesh-5S
Get Instant Price
SKU: JX966A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Radio access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Form Factor | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product Colour | White |
| Power Consumption | 12.5 W |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Power over Ethernet (PoE) | YES |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Width | 165 mm |
| Depth | 165 mm |
| Height | 110 mm |
| Weight | 807 g |
Get Instant Price
SKU: JX954A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Product colour | White |
| Maximum data transfer rate | 1000 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate (5 GHz) | 867 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Transmitting power | 21 dBmW |
| Width | 150 mm |
| Depth | 150 mm |
| Height | 40 mm |
| Weight | 380 g |
| Package width | 190 mm |
| Package depth | 180 mm |
| Package height | 70 mm |
| Package weight | 590 g |
Get Instant Price
SKU: JW797A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Type | Wireless access point |
| Wifi Technology | Wifi 5 |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Power consumption (max) | 14.4 W |
| Product colour | White |
| Maximum data transfer rate | 1733 Mbit/s |
| Wi-Fi data rate (max) | 1733 Mbit/s |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Networking standards | IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3af, IEEE 802.3az |
| Modulation | 16-QAM, 64-QAM, 256-QAM, BPSK, CCK, DSSS, OFDM, QPSK |
| Transmitting power | 21 dBmW |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, WEP, WPA, WPA2, WPS |
| USB connector type | USB Type-A |
| WAN connection | Ethernet (RJ-45) |
| Power consumption (typical) | 12.7 W |
| Placement | Wall |
| Antenna type | Internal |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Antenna gain level (max) | 5.7 dBi |
| Antenna connector type | RP-SMA |
| Width | 182 mm |
| Depth | 180 mm |
| Height | 48 mm |
| Weight | 650 g |
Get Instant Price