SKU: 21JT0009UK
Get Instant Price
SKU: 21JN004NUK
Get Instant Price
SKU: 21JN00AMMH
Get Instant Price
SKU: 82W4000JUK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 64 GB |
| Processor | Intel Core Ultra 5 |
| Screen size | 12.2 Inches |
| Brand | Lenovo |
| Model name | 500e Yoga Chromebook |
| Colour | Grey |
| Operating system | ChromeOS |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| Colour name | Graphite Grey |
| Product type | Chromebook |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| HD type | WUXGA |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 31 cm (12.2") |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.5 |
| Native aspect ratio | 0.673611111 |
| Number of microphones | 2 |
| Number of built-in speakers | 2 |
| Speaker power | 2 W |
| Built-in microphone | Yes |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6E AX211 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| WWAN | Not installed |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| HDMI ports quantity | 1 |
| HDMI version | 1.4 |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | No |
| Keyboard language | UK English |
| Product colour | Grey |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO, EPEAT Gold |
| Compliance certificates | RoHS |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 47 Wh |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| USB Power Delivery (USB PD) | Yes |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Width | 287 mm |
| Depth | 208 mm |
| Height | 18.9 mm |
| Weight | 1.32 kg |
Get Instant Price
New
New
SKU: 5PNND
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron 3520 |
| Screen size | 15.6" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD @ 120 Hz - 141 ppi |
| Colour | Black |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Realtek RTL8821CE |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.9 kg |
Get Instant Price
SKU: 21JN00HCUK
Get Instant Price
SKU: 82S10005UK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Colour name | Thunder Black |
| Product type | Hybrid (2-in-1) |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Aluminium, Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Black |
| HD type | WUXGA |
| Display surface | Gloss |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Touchscreen | Yes |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 33.8 cm (13.3") |
| RGB colour space | NTSC |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | Yes |
| Keyboard language | UK International |
| Operating system language | English |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Battery life (max) | 12.4 h |
| Battery capacity (Watt-hours) | 51 Wh |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | User |
| Fingerprint reader | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Certification | EPEAT Silver ENERGY STAR 8.0 ErP Lot 3 TCO Certified RoHS compliant |
| Width | 305 mm |
| Depth | 216.8 mm |
| Height | 17.6 mm |
| Weight | 1.45 kg |
Get Instant Price
SKU: 21JT0008UK
Get Instant Price
SKU: 7N55F
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Screen size | 15.6" Inches |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| Colour name | Black |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Plastic |
| Form factor | Clamshell |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 141 ppi |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 25.00069444 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 0.92 MP |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Front camera HD type | HD |
| Optical drive type | No |
| Mobile network connection | No |
| Power adapter barrel connector | 4.5 mm |
| DC-in jack | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |
| Keyboard language | UK English |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Bundled software | Windows System Driver |
| Trial software | McAfee Business Protection 1-year,Activate Your Microsoft 365 For A 30 Day Trial |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Housing material | Plastic |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery capacity | 41 Wh |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery voltage | 11.25 V |
| Fast charging | Yes |
| Battery charge indicator | Yes |
| Battery weight | 190 g |
| AC adapter power | 65 W |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| AC adapter output current | 3.34 A |
| AC adapter output voltage | 19.5 V |
| USB Type-C charging port | No |
| DC-in jack | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.9 kg |
| Width | 313.7 mm |
| Depth | 225.3 mm |
| Height (front) | 1.89 cm |
| Height (rear) | 2.04 cm |
| Weight | 1.36 kg |
Get Instant Price
SKU: CWT3K
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 SSD |
| Processor | Intel Core i3 |
| Product type | Laptop |
| Brand | DELL |
| Model Name | Inspiron 3530 |
| Screen size | 15.6 Inches |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| Colour name | Carbon Black |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 141 ppi |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display response rise/fall | 35 ms |
| Pixel pitch | 0.17925 x 0.17925 mm |
| Contrast ratio (typical) | 25.00069444 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 65 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Storage relative humidity (H-H) | 0 - 95% |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 - 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 288 |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.66 kg |
Get Instant Price
SKU: 8FJT5
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | DELL |
| Model Name | Inspiron 15 |
| Screen size | 15.6 Inch |
| Operating system | Windows 11 |
| Graphics card | Integrated |
| Colour name | Black |
Get Instant Price
SKU: NX.K6SEK.009
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i7 |
| Colour name | Pure Silver |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| HD type | Full HD |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Display technology marketing name | ComfyView |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Intel Iris Xe Graphics |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Mobile network connection | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 10,1000,100 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Pointing device | Touchpad |
| Numeric keypad | Yes |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Operating system installed | Windows 11 Home |
| Intel VT-x with Extended Page Tables (EPT) | Yes |
| Intel Trusted Execution Technology | Yes |
| Intel Flex Memory Access | Yes |
| Intel Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) | Yes |
| Execute Disable Bit | Yes |
| Embedded options available | No |
| CPU configuration (max) | 1 |
| Intel Virtualization Technology (VT-x) | Yes |
| Battery technology | Lithium-Ion (Li-Ion) |
| Number of battery cells | 3 |
| Battery life (max) | 6.5 h |
| AC adapter power | 45 W |
| DC-in jack | Yes |
| Password protection | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Cable lock slot | Yes |
| Width | 363 mm |
| Depth | 241 mm |
| Height | 19.8 mm |
| Weight | 1.78 kg |
Get Instant Price
