SKU: 82VM000BUK
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 128 GB |
| Processor | Intel N N100 |
| Brand | Lenovo |
| Model name | 300w Yoga |
| Screen size | 13.3 Inches |
| Colour | Grey |
| Operating system | ChromeOS |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Front camera HD type | HD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| WWAN | Not installed |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Convertible (Folder) |
| Product colour | Grey |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO, EPEAT Gold |
| Compliance certificates | RoHS |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery life (max) | 9.5 h |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Continuous video playback time | 12.1 h |
| Fast charging | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | HDD, Power on, Supervisor |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO, EPEAT Gold |
| Width | 287 mm |
| Depth | 200 mm |
| Height | 18.9 mm |
| Weight | 1.25 kg |
Get Instant Price