SKU: 12SB0010UK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | Intel core i7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Lenovo |
| Model name | ThinkCentre neo 50a |
| Screen size | 27 Inches |
| Colour | Grey |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel UHD Graphics |
| HD type | Full HD |
| Colour gamut | 0.99 |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Built-in camera | Yes |
| Total megapixels | 5 MP |
| Optical drive type | No |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| WLAN controller model | Intel Wi-Fi 6 AX201 |
| Antenna type | 2x2 |
| WLAN controller manufacturer | Intel |
| Product colour | Grey |
| Colour name | Luna Grey |
| AC adapter frequency | 50 - 60 Hz |
| AC adapter input voltage | 100 - 240 V |
| Package width | 766 mm |
| Package depth | 229 mm |
| Package height | 570 mm |
| Package weight | 10.9 kg |
| Width (with stand) | 611.7 mm |
| Depth (with stand) | 192 mm |
| Height (with stand) | 473.2 mm |
| Weight (with stand) | 7.1 kg |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -20 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 80% |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3048 m |
| Non-operating altitude | 0 - 12192 m |
| Keyboard language | English |
| Mouse connectivity | Wired |
In Stock
Excl. VAT: £703.50
Incl. VAT: £844.20
Incl. VAT: £844.20
SKU: 12SB0004UK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | Intel® Core™ i5 |
| Screen size | 27 Inches |
| HD type | Full HD |
| Product type | All-in-One PC |
| Colour gamut | 0.99 |
| Panel type | IPS |
| Display diagonal | 68.6 cm (27") |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Touchscreen | No |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| RGB colour space | sRGB |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Anti-glare screen | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Intel® UHD Graphics |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card model | Intel® UHD Graphics |
| On-board GPU manufacturer | Intel |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ethernet LAN data rates | 100,1000 Mbit/s |
| Bluetooth | Yes |
| Operating system language | English |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Operating system architecture | 64-bit |
| Package width | 766 mm |
| Package depth | 229 mm |
| Package height | 570 mm |
| Package weight | 10.9 kg |
| Width (with stand) | 611.7 mm |
| Depth (with stand) | 192 mm |
| Height (with stand) | 473.2 mm |
| Weight (with stand) | 7.1 kg |
Get Instant Price