SKU: 86B01EA#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Screen size | 14 Inches |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Brand | HP |
| Model name | ZBook Firefly |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Tilt, swivel, pivot |
| Graphics card | Intel Graphics |
| Product type | Mobile workstation |
| Market positioning | Performance |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Processor threads | 22 |
| Motherboard chipset | Intel SoC |
| Processor manufacturer | Intel |
| Processor family | Intel Core Ultra 7 |
| Processor base power | 28 W |
| Maximum turbo power | 115 W |
| Efficient-core base frequency | 0.9 GHz |
| Performance-core base frequency | 1.4 GHz |
| Efficient-core Max Turbo Frequency | 3.8 GHz |
| Performance-core Max Turbo Frequency | 4.8 GHz |
| Performance cores | 6 |
| Efficient cores | 8 |
| Memory form factor | SO-DIMM |
| Internal memory | 16 GB |
| Memory layout (slots x size) | 1 x 16 GB |
| Internal memory type | DDR5-SDRAM |
| Memory clock speed | 5600 MHz |
| Memory slots | 2x SO-DIMM |
| Maximum internal memory | 64 GB |
| Memory channels | Dual-channel |
| Sustainability certificates | TCO |
| Total carbon footprint (kg of CO2e) | 260 |
| Width | 315.7 mm |
| Depth | 224.4 mm |
| Height | 19.2 mm |
| Weight | 1.45 kg |
Get Instant Price