SKU: 7N078ES#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | AMD Ryzen 7 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| Brand | HP |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Product Type | Notebook |
| Processor | AMD / 16 MB Cache |
| Display | 15.6" 1920 x 1080 / Full HD |
| Numeric Keypad | Yes |
| Integrated Webcam | Yes |
| Networking | Bluetooth 5.3, Gigabit Ethernet |
| Battery | 3-cell |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Dimensions (WxDxH) | 35.8 cm x 24.2 cm x 1.99 cm |
| Weight | 1.74 kg |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified |
| CPU | AMD |
| Number of Cores | 8-core |
| Cache | L3 - 16 MB |
| Type | 15.6" |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Type | Keyboard, touchpad |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Numeric Keypad | Yes |
| Features | Multi-touch touchpad, gesture function |
| Wireless | Bluetooth 5.3 |
| Bluetooth Class | Class 2 |
| Network Interface | Gigabit Ethernet |
| Features | Dual stream (2x2) |
| Technology | 3-cell lithium polymer |
| Capacity | 41 Wh |
| Security | Trusted Platform Module (TPM 2.0) Security Chip |
| Compliant Standards | VCCI, BSMI, CCC, FCC, ICES, KC, low halogen, ICCP |
| Dimensions (WxDxH) | 35.8 cm x 24.2 cm x 1.99 cm |
| Weight | 1.74 kg |
| Shipping Dimensions (WxDxH) / Weight | 6.9 cm |
Get Instant Price