SKU: 396CV
Key Features:
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Ambient light sensor, hall sensor |
| Graphics card | Intel Arc Graphics 140V |
| Product type | Laptop |
| Housing material | Aluminium |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Platinum |
| HD type | Full HD+ |
| Pixel density | 169 ppi |
| Panel type | WVA |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 33.96 cm |
| Contrast ratio (typical) | 83.33402778 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 34 cm (13.4") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | InfinityEdge |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Eyesafe technology | Yes |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 1 |
| Native aspect ratio | 0.673611111 |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Width | 295.3 mm |
| Depth | 199.1 mm |
| Height | 15.3 mm |
| Weight | 1.19 kg |
In Stock
Excl. VAT: £1,578.89
Incl. VAT: £1,894.66
Incl. VAT: £1,894.66
SKU: 63G97
Get Instant Price
SKU: T654T
Get Instant Price