SKU: CJDXG
Key Features:
| RAM | 32 GB |
| Storage | 1 TB SSD |
| Processor | Intel Core i9 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Model Name | Precision 7780 |
| Screen size | 17.3"1920x1080 Full HD @ 60 Hz 127 ppi |
| Colour | Grey |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Accelerometer, ambient light sensor |
| Graphics card | NVIDIA RTX 3500 Ada |
| Product type | Mobile workstation |
| Market positioning | Business |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | Yes |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 127 ppi |
| Panel type | WVA |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 500 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 41.66736111 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 43.9 cm (17.3") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | DCI-P3 |
| Colour gamut | 0.99 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution (numeric) | 0.92 MP |
| Front camera resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Video capturing speed | 30 fps |
| Front camera HD type | Full HD |
| Width | 398 mm |
| Depth | 265 mm |
| Height (front) | 2.6 cm |
| Height (rear) | 2.67 cm |
| Weight | 3.02 kg |
In Stock
Excl. VAT: £3,524.85
Incl. VAT: £4,229.82
Incl. VAT: £4,229.82