SKU: 84YVK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core Ultra 7 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Anti-glare, 35 ms response rate |
| Graphics card | NVIDIA RTX 500 Ada |
| Product type | Mobile workstation |
| Market positioning | Business |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Intel® vPro™ Platform Eligibility | Yes |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 141 ppi |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 39.6 cm |
| Contrast ratio (typical) | 29.16736111 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Operating system installed | Windows 11 Pro |
| Battery capacity | 54 Wh |
| Battery recharge time | 4 h |
| Battery voltage | 11.4 V |
| Fast charging | Yes |
| Battery weight | 220 g |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Smart card reader | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) version | 2 |
| Width | 357.8 mm |
| Depth | 233.3 mm |
| Height (front) | 2.08 cm |
| Height (rear) | 2.28 cm |
| Weight | 1.62 kg |
Get Instant Price