SKU: 1JFWP
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron 15 3520 |
| Screen size | 15.6" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD @ 120 Hz - 141 ppi |
| Colour | Carbon black |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Functions as Intel UHD graphics |
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Pixel density | 141 ppi |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 25.00069444 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Narrow Border |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.9 kg |
Get Instant Price
New
New
SKU: 5PNND
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel Core i5 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron 3520 |
| Screen size | 15.6" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD @ 120 Hz - 141 ppi |
| Colour | Black |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Realtek RTL8821CE |
| Operating altitude | -15.2 - 3048 m |
| Non-operating altitude | -15.2 - 10668 m |
| Operating shock | 110 G |
| Non-operating shock | 160 G |
| Operating vibration | 0.66 G |
| Non-operating vibration | 1.3 G |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.9 kg |
Get Instant Price
SKU: WF9HR
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Intel® Core™ i3 |
| Product type | Laptop |
| Brand | Dell |
| Model Name | Inspiron 3520 |
| Screen size | 15.6" LED backlight 1920 x 1080 / Full HD @ 120 Hz - 141 ppi |
| Colour | Black |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | Realtek RTL8821CE |
| Graphics card | Intel® UHD Graphics |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| HD type | Full HD |
| Pixel density | 141 ppi |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 25.00069444 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Display diagonal | 39.6 cm (15.6") |
| Anti-glare screen | Yes |
| Display bezel technology | Narrow Border |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.672916667 |
| Width | 358.5 mm |
| Depth | 235.6 mm |
| Height (front) | 1.7 cm |
| Height (rear) | 1.9 cm |
| Weight | 1.9 kg |
Get Instant Price