SKU: MX2Y3B/A
Key Features:
| RAM | 48 GB |
| Storage | 512 SSD |
| Processor | Apple M4 |
| Screen size | 16 inches |
| Colour name | Black |
| Product type | MacBook |
| Pixel density | 254 ppi |
| Panel type | Mini LED |
| Display brightness | 1000 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 3456 x 2234 pixels |
| Display diagonal | 41.1 cm (16.2") |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Fingerprint reader | Yes |
| Width | 355.7 mm |
| Depth | 248.1 mm |
| Height | 16.8 mm |
| Weight | 2.14 kg |
Get Instant Price