SKU: NX.A7VEK.003
Key Features:
| Brand | Acer |
| Model name | Aspire 1 A114-33-P039 |
| Screen size | 14 inches (Full HD 1920×1080, ComfyView anti-glare display) |
| Colour | Pure silver |
| Hard disk size | 256 GB (128 GB SSD + 128 GB Flash storage) |
| CPU model | Intel Celeron N6000 (Quad-Core, 1.1 GHz up to 3.3 GHz, 4 MB Cache) |
| RAM memory | 4 GB DDR4 |
| Operating system | Windows 11 Home (S Mode) |
| Special feature | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Graphics card | Intel UHD Graphics (Integrated, shared memory) |
Get Instant Price