SKU: MX2K3B/A
Key Features:
| RAM | 36 GB |
| Storage | 1TB SSD |
| Processor | Apple M4 |
| Screen size | 14 inches |
| Colour name | Black |
| Product type | MacBook |
| Display number of colours | 1.073 billion colours |
| Pixel density | 254 ppi |
| Panel type | Mini LED |
| Display brightness | 1000 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 1000000:1 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 3024 x 1964 pixels |
| Display diagonal | 36.1 cm (14.2") |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Discrete graphics card | No |
| On-board graphics card family | Apple |
| On-board graphics card 4K support | Yes |
| On-board graphics card | Yes |
| On-board graphics card model | Apple GPU |
| Discrete graphics card model | Not available |
| On-board graphics card cores | 32 |
| On-board graphics card 6K support | Yes |
| Memory bandwidth (max) | 410 GB/s |
| On-board GPU manufacturer | Apple |
| On-board graphics card 8K support | Yes |
| Brand specific technologies | Wide color (P3) |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | -25 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 0 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Maximum shipping altitude | 10500 m |
| Width | 312.6 mm |
| Depth | 221.2 mm |
| Height | 15.5 mm |
| Weight | 1.62 kg |
Get Instant Price