SKU: 893F7EA#ABU
Key Features:
| RAM | 4 GB |
| Storage | 128 GB SSD |
| Processor | Pentium N5030 |
| Screen size | 15.6 inches |
| Product Type | Notebook |
| Operating System | Win 11 Home in S mode - English |
| Numeric Keypad | Yes |
| Dimensions (WxDxH) | 35.85 cm x 24.2 cm x 1.79 cm |
| Weight | 1.65 kg |
| Localisation | Language: English / region: United Kingdom |
| Environmental Standards | ENERGY STAR Qualified EPEAT Silver |
| Manufacturer Warranty | Limited warranty - parts and labour - 1 year |
| CPU | Intel Pentium Silver N5030 / 1.1 GHz |
| Max Turbo Speed | 3.1 GHz |
| Number of Cores | Quad-Core |
| Cache | L2 - 4 MB |
| Resolution | 1920 x 1080 (Full HD) |
| Widescreen | Yes |
| Image Brightness | 220 cd/m² |
| Colour Gamut | 45% NTSC |
Get Instant Price