SKU: 82W00003UK
Key Features:
| RAM | 4 GB |
| Storage | 32 GB |
| Processor | Intel Core Ultra 9 |
| Screen size | 11.6 Inches |
| Brand | Lenovo |
| Operating system | ChromeOS |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | ARM Mali |
| Colour name | Graphite Grey |
| Product type | Chromebook |
| Housing material | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS), Polycarbonate (PC) |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Storage media | eMMC |
| Optical drive type | No |
| Card reader integrated | No |
| Front camera | Yes |
| Front camera resolution | 1280 x 720 pixels |
| Privacy camera | Yes |
| Privacy type | Privacy shutter |
| Front camera HD type | HD |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Ethernet LAN | No |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.1 |
| WWAN | Not installed |
| Antenna type | 2x2 |
| Pointing device | Touchpad |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Numeric keypad | No |
| Keyboard backlit | No |
| Keyboard language | UK English |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 47 Wh |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Fingerprint reader | No |
| Cable lock slot | Yes |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| AC adapter included | Yes |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| AC adapter included | Yes |
| Anti-glare screen | Yes |
Get Instant Price