SKU: 21HD004MUK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | Intel® Core™ i7 |
| Screen size | 14 Inch |
| Brand | Lenovo |
| Colour name | Thunder black |
| Product type | Laptop |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Black |
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| LED backlight | Yes |
| Display brightness | 300 cd/m² |
| Contrast ratio (typical) | 29.16736111 |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 35.6 cm (14") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 0.45 |
| Native aspect ratio | 0.673611111 |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 35 °C |
| Storage temperature (T-T) | 5 - 43 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 8 - 95% |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Maximum shipping altitude | 3048 m |
| Width | 317.7 mm |
| Depth | 226.9 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.36 kg |
Get Instant Price