SKU: MVW13NF/A
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB |
| Processor | Apple M |
| Screen Size | 11 Inches |
| Product Type | Apple iPad |
| Pixel density | 264 ppi |
| Display resolution | 2420 x 1668 pixels |
| Storage media | Flash |
| Front camera aperture number | 2 |
| High Dynamic Range (HDR) technology | Smart HDR 4 |
| Cinematic video stabilization | Yes |
| Stereo recording | Yes |
| Portrait mode | Yes |
| Operating system installed | iPadOS 17 |
| Password protection | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Browsing time (Wi-Fi) | 9 h |
| Battery technology | Lithium Polymer (LiPo) |
| Battery capacity | 31.29 Wh |
| Continuous video playback time | 9 h |
| Battery included | Yes |
| Width | 177.5 mm |
| Depth | 249.7 mm |
| Height | 5.3 mm |
| Weight | 446 g |
Get Instant Price