SKU: 82VG004UUK
Key Features:
| RAM | 16 GB |
| Storage | 512 GB |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Screen size | 15.6 Inches |
| Brand | Lenovo |
| Model name | IdeaPad 1 |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | AMD Radeon 610M |
| Colour name | Cloud Grey |
| Product type | Laptop |
| Combo headphone/mic port | Yes |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Grey |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR |
| Compliance certificates | RoHS |
| Password protection | Yes |
| Trusted Platform Module (TPM) | Yes |
| Password protection type | HDD, Power on, Supervisor |
| Fingerprint reader | No |
| Compliance certificates | RoHS |
| Width | 360.2 mm |
| Depth | 236 mm |
| Height | 17.9 mm |
| Weight | 1.58 kg |
| Package weight | 2.45 kg |
| Package width | 499 mm |
| Package height | 76 mm |
| Package depth | 307 mm |
In Stock
Excl. VAT: £390.50
Incl. VAT: £468.60
Incl. VAT: £468.60