SKU: CRS328-24P-4S+RM
In Stock
Excl. VAT: £366.58
Incl. VAT: £439.89
Incl. VAT: £439.89
SKU: TL-SG1428PE
Key Features:
| Brand | TP-LINK |
| Type | Network Switches |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| SFP module slots quantity | 2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 26 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Gigabit Ethernet (copper) ports quantity | 26 |
| Fiber ethernet cabling technology | 1000BASE-X |
| Security algorithms | SNMP, SNMPv2, SNMPv3 |
| IGMP snooping | Yes |
| Power consumption (max) | 1039.03 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power source | AC |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 440 mm |
| Depth | 220 mm |
| Height | 44 mm |
In Stock
Excl. VAT: £153.27
Incl. VAT: £183.93
Incl. VAT: £183.93
SKU: C1300-24T-4G
In Stock
Excl. VAT: £446.45
Incl. VAT: £535.74
Incl. VAT: £535.74
SKU: C1200-24P-4X
In Stock
Excl. VAT: £333.90
Incl. VAT: £400.67
Incl. VAT: £400.67
SKU: C1200-24T-4G
In Stock
Excl. VAT: £279.39
Incl. VAT: £335.27
Incl. VAT: £335.27
SKU: C1300-24MGP-4X
In Stock
Excl. VAT: £1,128.54
Incl. VAT: £1,354.25
Incl. VAT: £1,354.25
SKU: C1200-24FP-4G
In Stock
Excl. VAT: £541.13
Incl. VAT: £649.36
Incl. VAT: £649.36
SKU: C1300-24FP-4G
In Stock
Excl. VAT: £941.60
Incl. VAT: £1,129.92
Incl. VAT: £1,129.92
SKU: C1300-24FP-4X
In Stock
Excl. VAT: £1,018.66
Incl. VAT: £1,222.39
Incl. VAT: £1,222.39
SKU: C1200-24P-4G
In Stock
Excl. VAT: £419.47
Incl. VAT: £503.36
Incl. VAT: £503.36
SKU: C1200-24FP-4X
In Stock
Excl. VAT: £464.62
Incl. VAT: £557.54
Incl. VAT: £557.54
SKU: C1300-48T-4X
In Stock
Excl. VAT: £938.10
Incl. VAT: £1,125.72
Incl. VAT: £1,125.72