SKU: C1200-48P-4G
In Stock
Excl. VAT: £762.35
Incl. VAT: £914.82
Incl. VAT: £914.82
SKU: C9300L-48T-4X-A
In Stock
Excl. VAT: £7,103.88
Incl. VAT: £8,524.66
Incl. VAT: £8,524.66
SKU: C1300-24T-4G
In Stock
Excl. VAT: £446.45
Incl. VAT: £535.74
Incl. VAT: £535.74
SKU: C1200-24T-4G
In Stock
Excl. VAT: £279.39
Incl. VAT: £335.27
Incl. VAT: £335.27
SKU: R8R47A
In Stock
Excl. VAT: £105.29
Incl. VAT: £126.35
Incl. VAT: £126.35
SKU: JL685A
In Stock
Excl. VAT: £255.68
Incl. VAT: £306.81
Incl. VAT: £306.81
SKU: JL807A
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: CRS328-4C-20S-4S+RM
In Stock
Excl. VAT: £321.43
Incl. VAT: £385.71
Incl. VAT: £385.71
SKU: XS728T-100NES
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: GSM4328S-100NES
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: USW-Pro-Aggregation
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 28 |
| Switch layer | L3 |
| Power consumption | 100 W |
| Ports type | No |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Management protocols | VigorACS, VigorConnect, Vigor |
| Routing protocols | CDP, EIGRP, OSPF, RIP, VRRP |
| Power connector | DC-in jack |
| Power consumption (max) | 100 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Input current | 2:00 AM |
| DC input voltage | 11.5 V |
| Product colour | Grey |
| Housing material | Steel |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| SFP+ module slots quantity | 28 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | No |
| Power connector | DC-in jack |
| SFP28 ports quantity | 4 |
| VLAN support | Yes |
| Port mirroring | Yes |
| Link aggregation | Yes |
| 10G support | Yes |
| Throughput | 380 Mpps |
| Switching capacity | 760 Gbit/s |
| Static route | Yes |
| Forwarding rate | 565.44 Mpps |
| DHCP features | DHCP server |
| Product colour | Grey |
| LED indicators | Yes |
| Housing material | Steel |
| Number of fans | 4 fan(s) |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Yes |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442 mm |
| Depth | 325 mm |
| Height | 44 mm |
| Weight | 4.6 kg |
Get Instant Price
SKU: C1000-24T-4G-L
Get Instant Price
