SKU: BR1200SI
Key Features:
| Brand | APC |
| Type | Uninterruptible Power Supplies (UPSs) |
| Rated Power in W | 720 W |
| Rated Power in VA | 1200 VA |
| Output power capacity | 1.2 kVA |
| UPS topology | Line-Interactive |
| Waveform | Sine |
| AC outlets quantity | 8 AC outlet(s) |
| AC outlet types | C13 coupler |
| Form factor | Tower |
| Product colour | Black |
| Sustainability certificates | Green Premium |
| Sustainability certificates | Green Premium |
| Weight | 11.7 kg |
| Width | 100 mm |
| Height | 260 mm |
| Depth | 368 mm |
In Stock
Excl. VAT: £323.73
Incl. VAT: £388.47
Incl. VAT: £388.47