SKU: CRS510-8XS-2XQ-IN
In Stock
Excl. VAT: £712.09
Incl. VAT: £854.50
Incl. VAT: £854.50
SKU: CRS354-48P-4S+2Q+RM
In Stock
Excl. VAT: £706.94
Incl. VAT: £848.32
Incl. VAT: £848.32
SKU: CRS354-48G-4S+2Q+RM
In Stock
Excl. VAT: £416.69
Incl. VAT: £500.03
Incl. VAT: £500.03
SKU: CRS328-4C-20S-4S+RM
In Stock
Excl. VAT: £321.43
Incl. VAT: £385.71
Incl. VAT: £385.71
SKU: CRS328-24P-4S+RM
In Stock
Excl. VAT: £366.58
Incl. VAT: £439.89
Incl. VAT: £439.89
SKU: CRS326-24G-2S+RM
In Stock
Excl. VAT: £154.80
Incl. VAT: £185.76
Incl. VAT: £185.76
SKU: CRS326-24G-2S+IN
In Stock
Excl. VAT: £156.95
Incl. VAT: £188.34
Incl. VAT: £188.34
SKU: CRS317-1G-16S+RM
In Stock
Excl. VAT: £349.38
Incl. VAT: £419.25
Incl. VAT: £419.25
SKU: CRS310-8G+2S+IN
In Stock
Excl. VAT: £167.70
Incl. VAT: £201.24
Incl. VAT: £201.24
SKU: CRS309-1G-8S+IN
In Stock
Excl. VAT: £192.66
Incl. VAT: £231.19
Incl. VAT: £231.19
SKU: CRS112-8P-4S-IN
In Stock
Excl. VAT: £160.31
Incl. VAT: £192.38
Incl. VAT: £192.38
SKU: CRS518-16XS-2XQ-RM
Key Features:
| Brand | MikroTik |
| Product Type | Network switch |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L3 |
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 1 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Fast Ethernet (10/100) |
| Console port | RJ-45 |
| QSFP28 ports quantity | 2 |
| SFP28 ports quantity | 16 |
| Switching capacity | 1200 Gbit/s |
| Certification | CE, EAC, ROHS |
| International Protection (IP) code | IP20 |
| Power consumption (max) | 95 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 47/63 Hz |
| Power consumption (typical) | 45 W |
| Power source | AC |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
In Stock
Excl. VAT: £1,132.95
Incl. VAT: £1,359.54
Incl. VAT: £1,359.54