SKU: C9200-48P-A
Key Features:
| Brand | Cisco |
| Type | Network Switch |
| Switch Layer | L3 |
| Product colour | Grey |
| Power | 740 W |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 48 |
| Switch type | Managed |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Power connector | AC-in jack |
| Security algorithms | 128-bit AES |
| Access Control List (ACL) | Yes |
| Multicast MAC address table | 1000 entries |
| Multicast support | Yes |
| IPv6 multicast entries | 2000 |
| IPv4 multicast entries | 4000 |
| Management protocols | SNMPv1/v2c/v3 |
| Routing protocols | CDP, RIP, VRRP |
| Electromagnetic compatibility | 47 CFR Part 15, CISPR 22 Class A, CISPR 32 Class A, CNS 13438, EN 300 386, EN 55022 Class A, EN 55032 Class A, EN61000-3-2, EN61000-3-3, ICES-003 Class A, KN 32, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, CISPR 24, EN 300 386, EN 55024, KN 35, TCVN 7317 |
| Packet buffer memory | 6 MB |
| Memory type | DRAM |
| Internal memory | 4000 MB |
| Flash memory | 4000 MB |
| Electromagnetic compatibility | 47 CFR Part 15, CISPR 22 Class A, CISPR 32 Class A, CNS 13438, EN 300 386, EN 55022 Class A, EN 55032 Class A, EN61000-3-2, EN61000-3-3, ICES-003 Class A, KN 32, TCVN 7189 Class A, V-3 Class A, CISPR 24, EN 300 386, EN 55024, KN 35, TCVN 7317 |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 45 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Operating altitude | 0 - 3000 m |
| Width | 445 mm |
| Depth | 350 mm |
| Height | 44 mm |
| Package type | Box |
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-48TQ-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-48PQ-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-24TQ-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-24PQ-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-8PS-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-8TS-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-24PS-LL
Get Instant Price
SKU: WS-C2960L-16TS-LL
Get Instant Price
SKU: C1000FE-24P-4G-L
Get Instant Price
SKU: C1000FE-24T-4G-L
Get Instant Price
SKU: C1000FE-48T-4G-L
Get Instant Price