Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Ports | 5 |
| Switch layer | L2 |
| Switching capacity | 10 Gbps |
| Power consumption (max) | 46 W |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Product colour | White |
| Product colour | White |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Rack mounting | No |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports quantity | 5 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | Gigabit Ethernet (10/100/1000) |
| Networking standards | IEEE 802.3af, IEEE 802.3at, IEEE 802.3bt |
| Full duplex | Yes |
| VLAN support | Yes |
| Auto MDI/MDI-X | Yes |
| 10G support | No |
| Jumbo frames support | Yes |
| Wall mountable | Yes |
| International Protection (IP) code | IP55 |
| Product colour | White |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
| Rack mounting | No |
| Firmware upgradeable | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| LED indicators | Activity, Link, PoE, Status |
| Power over Ethernet (PoE) ports quantity | 4 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Operating temperature (T-T) | -40 - 55 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 95% |
| Width | 122.5 mm |
| Depth | 107.1 mm |
| Height | 28 mm |
| Weight | 230 g |
Available on Backorder
Available on Backorder
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Network Switch - Managed |
| Switch Layer | L2 |
| Ports | 8 |
| Power consumption (max) | 364 W |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| Housing material | Galvanized steel |
| Rack mounting | Yes |
| Switch type | Managed |
| Switch layer | L2 |
| SFP+ module slots quantity | 8 |
| Basic switching RJ-45 Ethernet ports type | No |
| 10G support | Yes |
| Switching capacity | 160 Gbit/s |
| Forwarding rate | 119.04 Mpps |
| Throughput | 80 Gbit/s |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Form factor | 1U |
| Product colour | Silver |
| LED indicators | System |
| Housing material | Galvanized steel |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Fanless | Yes |
| LED indicators | System |
| Power consumption (max) | 30 W |
| Power supply included | Yes |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Power over Ethernet (PoE) | No |
| Operating temperature (T-T) | -5 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 442.4 mm |
| Depth | 120 mm |
| Height | 43.7 mm |
| Weight | 2.65 kg |
| Rack mount kit | Yes |
| Cables included | AC |
| Harmonized System (HS) code | 85176990 |
| Rack mount kit | Yes |
| Cables included | AC |
Available on Backorder
Available on Backorder