SKU: 6Q8C4ES
Get Instant Price
SKU: 6Q8C2ES
Get Instant Price
SKU: 6Q8B9ES
Get Instant Price
SKU: 6Q947ES#ABU
Key Features:
| RAM | 16 GB DDR4 |
| Storage | 512 GB SSD |
| Processor | Intel Core i7 |
| Screen Size | 15.6 Inch |
| Type | Laptop |
| Processor Generation | 12th Generation Intel |
| Processor Speed | 3.5 GHz |
| Processor Core Count | 10-Core |
| Display Type | Full HD |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Resolution | 1920 x 1080 |
| Total Slots | 2 x 8 GB |
| Graphics Manufacturer | Intel |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| Graphics | Intel Iris Xe |
| Bluetooth | Bluetooth 5.2 |
| Wireless Lan | Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| USB Ports | 1x USB 3.2 Type-C, 2x USB 3.2 Type-A |
| HDMI Ports | 1x HDMI 1.4b |
| Built-in Speakers | Integrated Stereo Speaker |
| Integrated Webcam | Integrated Webcam with Microphone |
| Optical Drive | No DVD Drive |
| Backlit Keyboard | No Lighting |
| Fingerprint Sensor | No |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home |
| Most Suitable For | Business |
| Laptop Battery Capacity | 41 Wh |
Get Instant Price
SKU: 6Q8C4ES#ABU
Get Instant Price
SKU: 6Q8C2ES#ABU
Key Features:
| Brand | HP |
| Model name | 250 G9 |
| Screen size | 15.6 Inches |
| Colour | Natural Silver |
| Hard disk size | 512 GB |
| CPU model | Intel Core i5 |
| RAM memory | 16 GB |
| Operating system | Windows 11 Home |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Processor | |
| Intel Core i5-1235U | |
| RAM | |
| 16GB RAM (2x8GB) DDR4 3200 | |
| Hard Disk Drive | |
| 512GB SSD PCIe NVMe Value | |
| Optical Drive | |
| NO ODD | |
| Graphics | |
| Intel Iris Xe Graphics | |
| Display size (diagonal) | |
| LCD 15.6 FHD AG LED SVA 250 NWBZ uslim | |
| Ports & Interfaces | |
| 2 x USB 3.2 Gen | |
| 1 x USB-C 3.2 Gen | |
| 1 x HDMI | |
| LAN | |
| Headphone/microphone combo jack | |
| Card Reader | |
| Yes (SD Card) | |
| Network | |
| Wifi 802.11a/b/g/n/ac/ax, Bluetooth 5.2, Gigabit Ethernet | |
| Audio & Speakers | |
| Dual stereo speakers, dual array microphone | |
| Battery | |
| BATT 3C 41 WHr Long Life | |
| Webcam | |
| Yes - HD | |
| Dimensions (WxDxH) | |
| 35.8 cm x 24.2 cm x 1.99 cm | |
| Weight | |
| 1.74 kg | |
| Operating System | |
| Windows 11 Home | |
| Manufacturer Warranty | |
| 1 Year Limited Warranty |
Get Instant Price
SKU: 6Q8B9ES#ABU
Get Instant Price
SKU: 3G2M1EA
Get Instant Price
SKU: 3G2M0EA
Get Instant Price
SKU: 6CT52AV/SB
Get Instant Price
SKU: 6T0Z9EA#ABU
Key Features:
| RAM | 8 GB |
| Storage | 256 GB SSD |
| Processor | Intel core i5 |
| Screen size | 14 Inches |
| Brand | HP |
| Model name | EliteBook 860 |
| Colour | Silver |
| Operating system | Windows 11 Pro |
| Special feature | HP Wolf Security,Versatile Connectivity |
| Graphics card | Intel Iris Xe Graphics |
| Product type | Laptop |
| Market positioning | Premium |
| Form factor | Clamshell |
| Product colour | Silver |
| Original brand name | HP |
| HD type | WUXGA |
| Panel type | IPS |
| Display brightness | 250 cd/m² |
| Display diagonal (metric) | 40.6 cm |
| Touchscreen | No |
| Display resolution | 1920 x 1200 pixels |
| Display diagonal | 40.6 cm (16") |
| Anti-glare screen | Yes |
| RGB colour space | NTSC |
| Colour gamut | 45% |
| Sustainability certificates | ENERGY STAR, TCO |
| Width | 358.7 mm |
| Depth | 251 mm |
| Height | 19.2 mm |
| Weight | 1.76 kg |
Get Instant Price
SKU: 7X9F3AA#ABU
Get Instant Price