SKU: ST22000NT001
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST12000VN0008
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST4000DM004
In Stock
Excl. VAT: £140.83
Incl. VAT: £168.99
Incl. VAT: £168.99
SKU: ST12000NT001
In Stock
Excl. VAT: £428.32
Incl. VAT: £513.99
Incl. VAT: £513.99
SKU: ST6000VX001
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST1000VX005
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ST10000VE001
In Stock
Excl. VAT: £318.19
Incl. VAT: £381.83
Incl. VAT: £381.83
SKU: ST2000VX015
In Stock
Excl. VAT: £113.85
Incl. VAT: £136.62
Incl. VAT: £136.62
SKU: ST4000NM003
In Stock
Excl. VAT: £90.79
Incl. VAT: £108.95
Incl. VAT: £108.95
SKU: UACC-HDD-E-8TB
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Component for | NAS |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Workload rate limit | 550 TB/year |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 8 TB |
| Compatible products | UDM-Pro UNVR-Pro UDM-Pro-Max UDM-SE (180W) UNVR ENVR UNAS-Pro |
| Type | HDD |
| Component for | NAS |
| HDD interface transfer rate | 6 Gbit/s |
| Workload rate limit | 550 TB/year |
| Interface | Serial ATA |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| HDD speed | 7200 RPM |
| HDD size | 3.5" |
| HDD capacity | 8 TB |
| Compatible products | UDM-Pro UNVR-Pro UDM-Pro-Max UDM-SE (180W) UNVR ENVR UNAS-Pro |
| Operating temperature (T-T) | 5 - 60 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 - 90% |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Compliance certificates | CE, Industry Canada (IC) |
| Interface | Serial ATA |
| Mean time between failures (MTBF) | 2000000 h |
| Width | 147 mm |
| Weight | 720 g |
| Height | 26.1 mm |
| Depth | 101.9 mm |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Interface | Serial ATA |
| Compatible products | UDM-Pro UNVR-Pro UDM-Pro-Max UDM-SE (180W) UNVR ENVR UNAS-Pro |
| Compliance certificates | CE, Industry Canada (IC) |
Get Instant Price
SKU: HAT3300-2T
Get Instant Price
SKU: WDS100T3X0E
Get Instant Price