SKU: UACC-U7-PRO-WALL-TS
In Stock
Excl. VAT: £29.46
Incl. VAT: £35.36
Incl. VAT: £35.36
SKU: WBE750-100EUS
In Stock
Excl. VAT: £567.20
Incl. VAT: £680.63
Incl. VAT: £680.63
SKU: R3J18A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | WLAN access point mount |
| Compatibility | Aruba 510 Series, Aruba 530 Series, Aruba 550 Series Campus Access Points |
| Harmonized System (HS) code | 85177900 |
| Width | 18 mm |
| Depth | 15 mm |
| Height | 142 mm |
| Weight | 158.8 g |
In Stock
Get Instant Price
SKU: R3J19A
Key Features:
| Brand | HPE |
| Product type | WLAN access point mount |
| Compatibility | Aruba 510 Series, Aruba 530 Series, Aruba 550 Series Campus Access Points |
| Width | 142 mm |
| Depth | 0 mm |
| Height | 142 mm |
| Weight | 208.7 g |
In Stock
Get Instant Price
SKU: VAP962C-K
In Stock
Excl. VAT: £119.33
Incl. VAT: £143.19
Incl. VAT: £143.19
SKU: RBWAPG-60AD-A
In Stock
Excl. VAT: £109.65
Incl. VAT: £131.58
Incl. VAT: £131.58
New NOB
New NOB
SKU: NWA90AXPRO-EU0102F
Key Features:
| Brand | Zyxel |
| Type | Wireless access point |
| Product colour | White |
| Ethernet LAN data rates | 1000,2500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 2400 Mbit/s |
| 2.4 GHz | Yes |
| 5 GHz | Yes |
| Networking standards | IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac, IEEE 802.11ax, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Ethernet LAN data rates | 1000,2500 Mbit/s |
| Maximum data transfer rate | 2400 Mbit/s |
| MIMO type | Multi User MIMO |
| MIMO | Yes |
| Security algorithms | 802.1x RADIUS, EAP, WEP, WPA, WPA2, WPA2-Enterprise, WPA2-PSK, WPA3 |
| MAC address filtering | Yes |
| Management protocols | SNMP |
| Ethernet LAN (RJ-45) ports | 1 |
| DC-in jack | Yes |
| Output voltage | 12 V |
| Output current | 0.083333333 |
| Power over Ethernet (PoE) | Yes |
| Input current | 0.3 A |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Placement | Ceiling |
| LED indicators | Yes |
| Antenna type | Internal |
| Antenna gain level (max) | 4 dBi |
| Antenna features | Integrated antenna |
| Firmware upgradeable | Yes |
| LED indicators | Yes |
| Width | 140 mm |
| Depth | 140 mm |
| Weight | 352 g |
| Height | 37.5 mm |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 668 g |
| Package width | 240 mm |
| Package depth | 155 mm |
| Package height | 60 mm |
| Package weight | 668 g |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Operating temperature (T-T) | 0 - 50 °C |
| Storage temperature (T-T) | -40 - 70 °C |
| Storage relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
In Stock
Get Instant Price Price range: Get Instant Price through £107.72 Ex VAT
SKU: U6-IW-5S
In Stock
Excl. VAT: £702.48
Incl. VAT: £842.98
Incl. VAT: £842.98
SKU: NSM5-Kit
In Stock
Excl. VAT: £125.44
Incl. VAT: £150.53
Incl. VAT: £150.53
SKU: CUBEG-5AC60AYPAIR
In Stock
Excl. VAT: £216.08
Incl. VAT: £259.29
Incl. VAT: £259.29
SKU: RBWAPGR-5HACD2HND&R11E-LTE6
In Stock
Excl. VAT: £168.80
Incl. VAT: £202.56
Incl. VAT: £202.56
SKU: RBWAPGR-5HACD2HND&R11E-LTE
In Stock
Excl. VAT: £168.50
Incl. VAT: £202.20
Incl. VAT: £202.20