TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router (ARCHER AX73)
SKU:
ARCHER AX73
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Buy new:
Excl. VAT: £87.20
Incl. VAT: £104.65
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Order Within:
Loading timer...
Deliver to:
5 In Stock
5 In Stock
Secure Payment method
Returns
14 day refund/replacements
Payments
Secure Transactions
Support
Live chat Support
Not Sure How this Product will Suit You?
Buy new:
Excl. VAT: £87.20
Incl. VAT: £104.65
Delivery Date:
Tuesday, May 26
Dispatch time:
Loading timer...
Delivery Date & Time for:
5 In Stock
5 In Stock
Returns
14 days return/refund
Support
Payment
Secure transaction
Secure Payment method
Reviews (0)
Be the first to review “TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router (ARCHER AX73)” Cancel reply
Description
TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router (ARCHER AX73)
TP-Link Archer AX5400 Dual-Band Gigabit Wi-Fi 6 Router
Technical Table
BESTSELLER PRODUCTS
SKU: ARCHER C5400X
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ARCHER AX11000
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: VR400
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: ARCHER MR600 V3
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: TL-WR841N
Available on Backorder
Get Instant Price
SKU: TD-W9960
In Stock
Excl. VAT: £34.50
Incl. VAT: £41.40
Incl. VAT: £41.40
SKU: ARCHER C80
In Stock
Excl. VAT: £40.25
Incl. VAT: £48.30
Incl. VAT: £48.30
SKU: 1756500052
In Stock
Excl. VAT: £94.44
Incl. VAT: £113.33
Incl. VAT: £113.33
SKU: ER7206
In Stock
Excl. VAT: £113.82
Incl. VAT: £136.58
Incl. VAT: £136.58
SKU: ER-4
Key Features:
| Brand | Ubiquiti |
| Type | Wired Routers |
| Ethernet LAN data rates | 10,100,1000 Mbit/s |
| Internal memory | 1024 MB |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Rack capacity | 1U |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Product colour | Black |
| Processor cores | 4 |
| Storage media | eMMC |
| Internal storage capacity | 4 GB |
| Internal memory type | DRAM |
| Processor architecture | MIPS64 |
| Internal memory | 1024 MB |
| Built-in processor | Yes |
| Processor frequency | 1000 MHz |
| Certification | CE, FCC, IC |
| Rack mounting | Yes |
| LED indicators | Activity, Link, Speed |
| Product colour | Black |
| Rack capacity | 1U |
| Power source type | AC |
| AC input voltage | 110 - 240 V |
| Power consumption (typical) | 13 W |
| Operating temperature (T-T) | -10 - 50 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 90% |
| Width | 229 mm |
| Depth | 136.5 mm |
| Height | 31.1 mm |
| Weight | 795 g |
| Certification | CE, FCC, IC |
In Stock
Excl. VAT: £129.88
Incl. VAT: £155.86
Incl. VAT: £155.86
Reviews
WHAT OUR CLIENTS ARE SAYING
Don't Just Take our Words for it. Here's What Some of Our Customers have to say about their experiences about T.I Digital Solution LTD


Reviews
There are no reviews yet.